Resultat Running Center XTREME-running i tuff terräng . |
2005-04-26 | |||||
URSVIKS MOTIONSGÅRD SUNDBYBERG |
Väder:Uppehållsväder +13 grader kl. 16.00 | |||||
Bana:I huvudsak torr |
||||||
|
||||||
PRELIMINÄR RESULTATLISTA |
||||||
Efternamn |
Förnamn |
Klubb |
Startnr. |
Löptid |
Pris |
|
Larm |
Jonas |
Hässelby SK |
536 |
54:59:00 |
||
Falk |
Ronny |
SIK Orientering |
760 |
59:43:00 |
||
Beskow |
Johan |
I2 IF Karlstad |
754 |
59:46:00 |
||
Ärlebrink |
Clarense |
von Ärle AB |
740 |
61:15:00 |
||
Melder |
Jörgen |
Sundbybergs IK |
767 |
62:01:00 |
||
Turtola |
Hans |
Trångsviken |
755 |
62:03:00 |
||
Videfors |
Mikael |
Sundbybergs IK |
718 |
62:14:00 |
||
Lundström |
Annika |
SIK Orientering |
766 |
63:42:00 |
||
Lundstedt |
Tedh |
IK Rauken |
538 |
64:49:00 |
||
Kvestalica |
Mario |
Sthlm City Triathlon |
770 |
65:36:00 |
||
Wiklund |
Andreas |
Sollentuna |
658 |
65:51:00 |
||
Maggi |
Franco |
FK Studenterna |
749 |
65:56:00 |
||
Frykstedt |
Robert |
Bålsta IK |
524 |
65:58:00 |
||
Jansson |
Michael |
Em2 Solution |
591 |
66:05:00 |
||
Holmberg |
Henrik |
Fredrikshof IF |
746 |
66:21:00 |
||
Johansson |
Johan |
Arlanda-Märsta SK |
584 |
66:29:00 |
||
Larsson |
Tobias |
Vattenfalls IF |
694 |
66:46:00 |
||
Olofsson |
Viktor |
FK Studenterna |
640 |
66:48:00 |
||
Florell |
Anders |
Sundbybergs IK |
759 |
66:52:00 |
||
Skott |
Jakob |
FK Studenterna |
724 |
67:18:00 |
||
Nilsson |
Mattias |
B&E Multisport |
660 |
67:44:00 |
||
Norman |
Stefan |
FK Studenterna |
641 |
67:49:00 |
||
Bergman |
Andreas |
Bålsta IK |
676 |
67:52:00 |
||
Heyman |
Jakob |
Kista |
763 |
67:56:00 |
||
Wiman |
Håkan |
ReadSoft |
655 |
68:20:00 |
||
Klasson |
Jonas |
Enskilda Securities |
567 |
68:33:00 |
||
Andersson |
Jens |
Sollentuna |
747 |
68:38:00 |
||
Barrids |
Jaine |
Stockholm |
769 |
68:39:00 |
||
Furuskär |
Anders |
Ericsson Kista SK |
643 |
68:41:00 |
||
Evertsson |
Christian |
Bålsta IK |
699 |
68:45:00 |
200:- |
|
Ericson |
Mattias |
Hemlingby LK |
725 |
69:00:00 |
||
Säfverblad |
Göran |
Hässelby SK |
513 |
69:03:00 |
||
Persson |
Henrik |
SIK Orientering |
771 |
69:17:00 |
||
Björk |
Daniel |
Team Skavsåret IF |
678 |
69:22:00 |
||
Tillegård |
Emelie |
Sundbyberg Multisport |
578 |
69:30:00 |
||
Broberg |
Peter |
Järfälla |
550 |
70:03:00 |
||
Gustavsson |
Åke |
Bålsta IK |
515 |
70:21:00 |
||
Hedberg |
Mats |
Vattenfall IF |
537 |
70:39:00 |
||
Berg |
Thomas |
Sundbybergs IK |
696 |
71:06:00 |
||
Larsson |
Simon |
Morjärvs SK |
765 |
71:08:00 |
||
Ahnbrink |
Henrik |
SIK Skidor |
741 |
71:25:00 |
||
Andersson |
Arne |
Hässelby SK |
573 |
71:26:00 |
||
Stenvall |
Johan |
54V |
545 |
71:27:00 |
||
Malmgren |
Lena |
Duvbo IK |
689 |
71:31:00 |
||
Tulldahl |
Mats |
Ericsson IF |
624 |
71:32:00 |
||
Wilhelmsson |
Joakim |
Sundbyberg |
542 |
71:33:00 |
||
Lundström |
Magnus |
Bromma |
529 |
71:34:00 |
||
Dannewitz |
Niklas |
Hercules |
743 |
71:37:00 |
||
Kolmskog |
Anders |
SIK Orientering |
761 |
71:39:00 |
||
Gran |
Kurt-Henrik |
Elektroskandia |
586 |
71:47:00 |
||
Polland |
Fredrik |
Järfälla |
720 |
71:51:00 |
||
Eriksson |
Ulf |
SIK |
629 |
71:54:00 |
||
Persson |
Kennet |
Solna |
523 |
72:24:00 |
||
Svartling |
Jan |
Sundbyberg |
742 |
72:40:00 |
||
Sääf |
Ove |
Bålsta IK |
516 |
72:46:00 |
||
Persson |
Kalle |
Ericsson |
570 |
72:51:00 |
||
Bengtsson |
Jerker |
Stockholm |
623 |
73:02:00 |
||
Reinius |
Tommy |
Datscha.Com |
672 |
73:07:00 |
||
Lindell |
Mikael |
ICA Löpning |
707 |
73:14:00 |
||
Palopää |
Staffan |
Hansa |
772 |
73:14:00 |
||
Cervenka |
Martin |
Knivsta |
589 |
73:15:00 |
||
Wessel |
Bo |
Team Skavsåret IF |
512 |
73:33:00 |
||
Asplund |
Magnus |
Uppsala LK |
583 |
73:56:00 |
||
Heemskerk |
Leo |
Shortcut IF |
685 |
74:00:00 |
||
Johansson |
Mats |
ÅF-Process |
662 |
74:00:00 |
||
Ljung |
Peter |
ISS Consulting |
709 |
74:07:00 |
||
Kullman |
Dan |
Stockholms FTF |
758 |
74:17:00 |
||
Wilcke |
Peter |
Sundbyberg |
752 |
74:30:00 |
||
Seidl |
Manfred |
Sundbybergs IK |
692 |
74:52:00 |
||
Andersson |
Mimmi |
Uppsala LK |
705 |
74:54:00 |
||
Malmberg |
Leif |
JM |
764 |
75:01:00 |
||
Kjelsson |
Tommy |
Team Skavsåret IF |
619 |
75:18:00 |
||
Bölja |
Jack |
Skanska IF |
716 |
75:27:00 |
||
Ytterman |
Patrik |
Ytterman Projekt AB |
715 |
75:37:00 |
||
Blomberg |
Mikael |
Enskilda Securities |
566 |
76:04:00 |
||
Jacobs |
Mikael |
Sweco |
621 |
76:05:00 |
||
Andersson |
Mats |
SKV Solna IF |
698 |
76:10:00 |
||
Hjelm |
Sandra |
Kista |
693 |
76:12:00 |
||
Sundström |
Johan |
Järfälla Kommun |
700 |
76:30:00 |
||
Hunnes |
Peder |
Medvind |
768 |
76:44:00 |
||
Östberg |
Patrik |
Stockholm Omsorg |
633 |
76:45:00 |
||
Manske |
Michael |
Bålsta |
544 |
76:59:00 |
||
Roslund |
Nicklas |
IF Skatteverket Sthlm |
748 |
77:05:00 |
||
Landstedt |
Stefan |
Arlnda-Märsta SK |
712 |
77:31:00 |
||
Dahlin |
Fredrik |
Stockholm |
704 |
77:46:00 |
||
Svensson |
Krister |
IF Skattemyndigheten |
756 |
77:52:00 |
Lidingöloppet |
|
Niittyniemi |
Mikael |
SCT |
585 |
77:53:00 |
||
Kullman |
Tommy |
Stockholms FTF |
593 |
78:10:00 |
||
Malmqvist |
Tony |
Alfa Print |
564 |
78:12:00 |
||
Larsson |
Sven-Olov |
SIK Skidor |
721 |
78:16:00 |
||
Nilsson |
Bengt |
Vallentuna/Össeby OK |
534 |
78:19:00 |
||
Mellhorn |
Mikael |
Ericsson IK |
717 |
78:42:00 |
||
Khan |
Ingvar |
Ericsson IK |
599 |
78:43:00 |
||
Hedlund |
Urban |
Team Formsvacka |
565 |
78:49:00 |
||
Lindén |
Göran |
Stocksund |
639 |
78:51:00 |
||
Sylvander |
Erik |
Network App. |
750 |
79:05:00 |
||
Sellin |
Kenneth |
Saab Tech fritid |
703 |
79:19:00 |
||
Larsson |
Björn |
Bollstanäs |
571 |
79:21:00 |
||
Örneving |
Anna |
Turebergs FK |
773 |
80:17:00 |
||
Wahlberg |
Ewa |
ULK |
581 |
80:57:00 |
||
Larsson |
Martin |
Flemingsbergs SK |
665 |
81:00:00 |
||
Karlqvist |
Stefan |
SIK-skidor |
622 |
81:11:00 |
||
Ardelius |
Martin |
SIK |
663 |
81:26:00 |
||
Arnblock |
Johan |
Rosersberg |
702 |
81:35:00 |
||
Prem |
Stefan |
IK Fyris/ Triathlon |
706 |
81:35:00 |
||
Jängnemyr |
Steen |
Ericsson KSK |
690 |
81:44:00 |
||
Hedlund |
Annie |
Duvbo IK |
508 |
82:14:00 |
||
Källkvist |
Björn |
Skanska IF |
714 |
82:40:00 |
||
Lind |
Torulf |
Eniro |
666 |
82:42:00 |
||
Holmberg |
Pernilla |
Valbo |
632 |
82:45:00 |
||
Hamrin |
Hans |
SIK-skidor |
669 |
82:52:00 |
||
Wolter |
Anna |
Västerortspolisen |
527 |
83:18:00 |
||
Clementsson |
Niklas |
Stockholm |
600 |
83:18:00 |
||
Hemmingsson |
Roger |
Swedish Match |
674 |
83:22:00 |
||
Johansson |
Tobias |
Ericsson |
691 |
83:29:00 |
||
Thelemyr |
Anders |
Sundbyberg |
548 |
83:36:00 |
||
Svensson |
Arne |
Skanska IF |
744 |
83:38:00 |
||
Ceasar |
Torulf |
Bitsim |
710 |
83:40:00 |
||
Matsson |
Jan |
Rotebro Runners |
590 |
83:41:00 |
||
Ljung |
Magnus |
ISS Consulting |
711 |
83:47:00 |
||
Öckerman |
Johan |
Stockholm |
682 |
83:49:00 |
||
Svanberg |
Johan |
SKV Solna IF |
525 |
83:58:00 |
||
Wernersson |
Anette |
Bålsta IK |
719 |
84:06:00 |
||
Bergström |
Michael |
SIK Skidor |
751 |
84:27:00 |
||
Varjasveri |
Judith Vilma |
SIK-skidor |
531 |
84:58:00 |
||
Lundmark |
Peter |
Bålsta IK |
521 |
85:09:00 |
||
Rubin |
Viktoria |
FK Studenterna |
753 |
85:10:00 |
||
Johansson |
Christina |
OKQ8 |
684 |
85:20:00 |
||
Olofsson |
Kent |
SIK-OL |
657 |
85:34:00 |
||
Dahlen |
Staffan |
Järfälla |
745 |
86:11:00 |
||
Johansson |
Per |
SIK-skidor |
519 |
87:54:00 |
||
Steinbock |
Per |
SEB IF |
713 |
88:44:00 |
||
Lägerdal |
Kent |
Posten AB |
528 |
88:46:00 |
||
Tjernberg |
Anna |
BusIT |
626 |
91:28:00 |
||
Lindkvist |
Mats |
Västerortspolisen |
680 |
91:41:00 |
||
Setterberg |
Tommy |
IBM |
762 |
92:10:00 |
||
Rosengård |
Cecilia |
SIK-skidor |
575 |
92:26:00 |
||
Rosengård |
Hans |
SIK-skidor |
574 |
92:26:00 |
||
Höglund |
Ann-Marie |
Stockholm City Triathlon |
539 |
93:10:00 |
||
Eriksson |
Arne |
Ericsson |
722 |
93:22:00 |
||
Fagervall |
Gun-Britt |
Bålsta IK |
520 |
93:45:00 |
||
Öberg |
Rikard |
SKV Stockholm IK |
697 |
94:12:00 |
||
Barkell |
Mats |
Telamp |
576 |
94:16:00 |
||
Holm |
Anders |
Kälvesta IOF |
510 |
94:24:00 |
300:- |
|
Svedjestrand |
Christine |
Studenterna |
683 |
94:25:00 |
||
Henriksson |
Thomas |
Vilseimossan |
675 |
94:56:00 |
||
Sundberg |
Jon |
Ericsson |
723 |
98:22:00 |
||
Christiansen |
Peter |
Sthlm City Ju-Jutsu |
695 |
100:39:00 |
||
Svärd |
Ulf |
Six AB |
677 |
100:55:00 |
||
Hedin |
Johan |
Ericsson Kista SK |
681 |
100:55:00 |
||
Lilliehöök |
Daniel |
Lidingö |
757 |
102:20:00 |
||
Mandoki |
Theo |
Mauritz Widforss AB |
687 |
103:32:00 |
||
Unnes |
Sverker |
Fredrikshof |
592 |
105:54:00 |
||
Oscarsson |
Barbro |
Bålsta IK |
679 |
105:57:00 |
||
Roxström |
Eina |
IFK Strängnäs |
511 |
107:01:00 |
||
Nurminen |
Pekka |
SIK-skidor |
514 |
112:05:00 |
500:- |
|
Nyholm |
Yvonne |
Vallentuna/Össeby OK |
535 |
124:03:00 |
||
Andersson |
Martin |
Väsby |
701 |
Sprang fel |
||
Bergman |
Tim |
Skola |
688 |
Brutit |
||
Törnquist |
Martin |
Albano Atletik |
708 |
Brutit |
||
160 st startande varav 22 damer 1 löpare sprang fel 2 löpare bröt |
||||||
10,8 kilometer |
||||||
Efternamn |
Förnamn |
Klubb |
Startnr. |
Löptid |
Pris |
|
Sellén |
Nathalie |
Uppl.Bro Ryttarför |
686 |
63:00:00 |
||
Saxeby |
Agneta |
Spånga |
541 |
64:32:00 |
||
Söder |
Carin |
Bromma |
540 |
69:10:00 |
||
3 startande |
||||||
Pristagare erhåller sina priser vid nästa tävlingsdag |
||||||
Eventuella frågor kontakta Ursviks Motionsgård telefon 706 82 31 |
||||||
Nästa tävlingsdag tisdagen den 10 maj |
||||||
Du startar när du vill mellan kl 16.00 - 18.30 |