Resultat XTREME-running 2006-04-25 | ||||||||||
Plats: Ursviks Motionsgård, Sundbyberg | ||||||||||
Bana: i huvudsak torr | ||||||||||
Väder: Soligt, +14 grader (kl. 16.00) | ||||||||||
Efternamn | Förnamn | Klubb | Löptid | Pris | ||||||
1 | Larm | Jonas | Hässelby SK |
56:08 |
||||||
2 | Furuland | Hans | Uppsala LK | 62:05 | ||||||
3 | Elwin | Magnus | IFK Enskede | 64:43 | ||||||
4 | Wiklund | Andreas | Sollentuna | 65:41 | ||||||
5 | Eriksson | Anders | Brandkårens IK | 66:15 | ||||||
6 | Luthander | Joachim | Bromma | 67:28 | ||||||
7 | Mickelsson | Fredrik | Kilafors SK | 67:28 | ||||||
8 | Nilzén | Fredrik | Accenture IF | 67:31 | ||||||
9 | Ericson | Mattias | Hemlingby LK | 67:31 | ||||||
10 | Furuskär | Anders | Ericsson Kista SK | 67:33 | ||||||
11 | Andersson | Magnus | Valsjöns IF | 69:32 | ||||||
12 | Hansson | Tomas | FK Studenterna | 69:34 | ||||||
13 | Bergman | Johan | Järfälla | 69:51 | ||||||
14 | Kullman | Dan | Stockholms FTF | 70:08 | Lidingölopp | |||||
15 | Hallberg | Jan-Ola | Ericsson EKSK | 70:19 | ||||||
16 | Bruchfeld | Samuel | Kista | 70:26 | ||||||
17 | Forsberg | Anders | Vasastans SK | 70:59 | ||||||
18 | Strand | Jan | Farsta | 71:03 | ||||||
19 | Ljung | Peter | ISS Consulting | 71:19 | ||||||
20 | Nilsson | Bengt | Vallentuna/Össeby OK | 71:39 | ||||||
21 | Wessman | Jonas | Kista | 71:53 | ||||||
22 | Thorsson | Lennart | Duvbo IK | 71:59 | ||||||
23 | Thomsgård | Jerker | Stockholm | 72:03 | ||||||
24 | Bengtsson | Jerker | Nacka | 72:04 | ||||||
25 | Landstedt | Stefan | Arlnda-Märsta SK | 72:41 | ||||||
26 | Modig | Lars | KK Glid | 72:53 | ||||||
27 | Nilsson | Jonas | Solna | 72:57 | ||||||
28 | Skogh | Morgan | Länsförsäkringar | 73:21 | ||||||
29 | Linder | Anders | Måleri Analys | 73:54 | ||||||
30 | Jönsson | Torbjörn | Sollentuna | 74:07 | ||||||
31 | Andersson | Magnus | Bergslöparn | 74:24 | ||||||
32 | Jonsson | Agneta | Team Skavsåret IF | 74:36 | ||||||
33 | Steinbock | Per | SEB IF | 74:38 | ||||||
34 | Persson | Karl-Åke | Ericsson IK | 74:44 | ||||||
35 | Lundström | Annika | Sundbybergs IK OL | 74:45 | ||||||
36 | Hielm | Sandra | Kista | 74:52 | ||||||
37 | Skillermark | Per | Ericsson Kista SK | 75:48 | ||||||
38 | Sterner | Magnus | Sundbybergs IK OL | 75:58 | ||||||
39 | Wessel | Bo | Team Skavsåret IF | 76:03 | ||||||
40 | Gustafsson | Pär | Solna | 76:13 | ||||||
41 | Lilleberg | Arto | Bålsta FF | 76:24 | ||||||
42 | Ragnarsson | Bo | SEB IF | 76:29 | ||||||
43 | Cervenka | Martin | Knivsta | 76:42 | ||||||
44 | Holm | Klaes | Ericsson | 76:46 | ||||||
45 | Gran | Kurt-Henrik | Elektroskandia | 77:52 | ||||||
46 | Sellin | Kenneth | Saab Fritid | 78:10 | ||||||
47 | Andersson | Leif | Snättringe SK | 78:20 | ||||||
48 | Wilhelmsson | Niklas | ULK | 78:31 | ||||||
49 | Myllymäki | Tauno | Bålsta FF | 79:02 | ||||||
50 | Eriksson | Ulf | Sundbybergs IK | 79:43 | ||||||
51 | Holmberg | David | Väsby SK | 79:45 | ||||||
52 | Thelemyr | Anders | Sundbyberg | 79:47 | ||||||
53 | Lindberg | Lars | Lilla Essinge | 80:07 | ||||||
54 | Mellhorn | Mikael | Ericsson IK | 80:34 | ||||||
55 | Khan | Ingvar | Ericsson IK | 80:34 | ||||||
56 | Lindqvist | Lars | Åkersberga | 80:38 | ||||||
57 | Nilsson | Hans | SPIK | 80:41 | ||||||
58 | Johansson | Johan | Arlanda-Märsta SK | 81:04 | ||||||
59 | Claesson | Göran | Skälby | 81:22 | ||||||
60 | Rudolfsson | Jeanette | Västerortspolisens IK | 81:24 | ||||||
61 | Heurlin | Andreas | Västerortspolisens IK | 81:26 | ||||||
62 | Wiklund | Monica | Sundbybergs IK | 82:15 | ||||||
63 | Persson | Lotta | Beckeracroma | 82:31 | 1:a pris | |||||
64 | Andersson | Tommy | Skälby | 82:33 | ||||||
65 | Jonsson | Fredrik | Stockholm | 82:34 | ||||||
66 | Johansson | Jessica | Västerorts IK | 83:07 | ||||||
67 | Pettersson | Fredrik | Fondbolagens Förening | 83:24 | ||||||
68 | Bergström | Michael | Sundbybergs IK Skidor | 83:25 | ||||||
69 | Wahlberg | Ewa | ULK | 83:43 | ||||||
70 | Lundmark | Peter | Bålsta IK | 83:56 | ||||||
71 | Olofsson | Kent | Sundbybergs IK OL | 84:34 | ||||||
72 | Johansson | Lennart | Saab Fritid | 84:36 | 3:e pris | |||||
73 | Ärlebrink | Kenneth | Motsol | 86:03 | ||||||
74 | Jansson | Mats | Sundbybergs IK | 86:09 | ||||||
75 | Bergh | Jesper | Alfa Laval | 87:09 | ||||||
76 | Jansson | Emma | Sundbybergs IK Skidor | 88:32 | ||||||
77 | Kasström | Andreas | Brutal DELUXE | 88:32 | ||||||
78 | Lindmark | Edvin | Sundbybergs IK Skidor | 88:37 | ||||||
79 | Klimov | Alexander | Sundbybergs IK Skidor | 88:40 | ||||||
80 | Hasselgren | Jan | Sundbybergs IK Skidor | 88:44 | ||||||
81 | Andersson | Sven-Åke | Ericsson | 91:04 | ||||||
82 | Jansson | Susanne | Sundbybergs IK | 91:04 | ||||||
83 | Söderström | Michael | Bromma | 91:16 | ||||||
84 | Vinberg | Carina | CV Friskvård | 92:39 | ||||||
85 | Ardelius | Martin | SIK | 93:27 | ||||||
86 | Skoglund | Peter | Länsförsäkringar | 93:38 | ||||||
87 | Arnblock | Johan | Dalco | 95:08 | ||||||
88 | Weidinger | Ingemar | Hässelby | 96:39 | 2:a pris | |||||
89 | Linder | Tage | Måleri Analys | 99:37 | ||||||
90 | Cigéhn | Linda | Solna | 101:51 | ||||||
91 | Fagervall | Gun-Britt | Bålsta IK | 101:55 | ||||||
92 | Falk | Roland | Alfa Print | 105:50 | ||||||
93 | Roxström | Eina | Upplands Väsby | 106:33 | ||||||
94 | Henriksson | Anna | Upplands Väsby | 110:13 | ||||||
95 | Nyholm | Yvonne | Vallentuna/Össeby OL | 115:38 | ||||||
96 | Grobecker | Cameron | Älvsjö | 152:31 | ||||||
Jansson | Sebastian | Sundbybergs IK | sprang fel | |||||||
97 startande varav 16 damer, 1 deltagare bröt | ||||||||||
Nästa tävlingsdag tisdagen den 9 maj | ||||||||||
Du startar när du vill mellan kl 16.00 - 18.30 | ||||||||||
Välkomna! | ||||||||||
/Sundbybergs IK och Running City |