2012: Valpklass: ÖNTEK
Piteå nationell - 2012-08-25; Excellent, 1 Btkl,
HP och BIM-valp.
Domare:
2013:
Juniorklass: Piteå nationell - 2013-05-19; Excellent,
Bästa junior tik,
CK, 1:a Btkl, Cert och BIM. 26 hundar anmälda.
Domare: Hans Almgren
Juniorklass: ÖNTEK Piteå nationell (Terrierspecialen) - 2013-05-26;
Excellent,
bästa juniortik, CK, Cert och BIM. 29 hundar anmälda.
Domare: Angel Sotoca Spanien.
Juniorklass: Västerbottens
Kennelklubbs internationella hundutställning
i Vännäs - 2013-06-15; Excellent, Bästa
juniortik, CK, 1 Btkl, Cert
och BIR. Oplacerad
i gruppfinalen. 18 hundar anmälda.
Domare: Anna-Lena
Munkvall
Unghundsklass: Norra Norrbottens Kennelklubbs internationella
hundutställning i
Gällivare - 2013-06-30; Excellent och Bästa unghundstik.
xx hundar anmälda.
Domare: Nina Karlsdotter
Unghundsklass: Piteå Sjulnäs internationella - 2013-07-07; Excellent,
Bästa unghundstik, CK,
2:a Bästa tik och CACIB. xx hundar anmälda.
Domare: Butrimova
Kornelija
Unghundsklass: Uleåborg Finland, internationella - 2013-07-14;
Excellent, 1:a
unghundstik, CK, 3 Bästa tik efter en finsk och en rysk
champion, CERT och reserv
CACIB. 27 hundar anmälda.
Domare: Svein Helgesen,
Norge.
Unghundsklass: Harstad Norge, internationella - 2013-10-05; Excellent,
1:a tik, Cert, CACIB och BIR.
18 hundar anmälda.
Domare: Anne-Mari Haugsten,
Norge
Unghundsklass: NNTEK i Sundsvall - 2013-10-12; Excellent, CK
och 3 Btkl. 21 hundar anmälda.
Domare: Unghundsklass: SKK i Sundsvall - 2013-10-13; Exc, CK och 2 Bästa tik
Reserv Cert och Reserv CACIB. 18
hundar anmälda.
Domare:
2014: Öppen klass:
Västernorrlands Kennelklubb, Sundsvall 13 april
Exc, 2 Ökl.
Domare:
Öppen klass: SKK's Hundutställning Sjulnäs 17 maj, SEUCH!
Gruppfinalen BIG
4:a!
Domare:
Eva Nilsen
Champion klass: ÖNTEK:s utställning Munksund/Piteå, 24 maj
Btkl, BIR och BIS
3.
Domare: Zoran
Brankowich Serbien
Champion klass: ÖNTEK:s terrierutställning Munksund/Piteå,
25 maj, Exc, CK, 1 Btkl och
BIR.
Domare: Mia
Sandgren
Champion klass:
Vännäs nationella utställning 14 juni, Exc, CK,
1 Btkl, BIR och BIG
-4.
Domare: Svante
Frisk
Champion klass: Gällivare internationell, 29 juni, Exc, CK,
1 Btkl, CACIB och BIM.
Domare:
Champion klass: Piteå/Sjulnäs
internationella 5 juli, Exc, CK
och 4:e bästa tik.
Domare:
Champion klass: Uleåborg internationella, 13 juli, Exc, CK,
2:a bästa tik, Cert, reserv-
CACIB och Finsk Champion.
Domare: Norman Deschuymere.
Champion
klass: European Dog Show 2015 i Oslo,
4 september, Exc.
Domare:
Champion klass: Norsk Terrierklubb i Lilleström Norge,
5 september, Exc.
Domare:
|